godlo1
        

 ue11  

LICZNIK ODWIEDZIN

Do końca roku szkolnego pozostało:

Najbliższe święta:
GALERIA

                                 13.12. 2022 r.

 

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowe wydarzenie w życiu przedszkolaków i ich rodziców. 

Dnia 13 grudnia 2022 roku  dzieci, z grupy 3-4 latków , które uczęszczają  do naszego Oddziału Przedszkolnego  zostały uroczyście pasowane przez Panią Dyrektor na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania  swoich umiejętności i odwagi– dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią . 

Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i rodziców, pomagać kolegom, dbać o przyrodę, zwierzęta i kwiaty aby nasz świat był piękny i bogaty.

Następnie Pani Dyrektor „ czarodziejską”  kredką dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka odpowiednio do wieku na średniaka lub przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, znaczek, rożek ze słodyczami oraz uczciły ten dzień pysznym tortem. 

 

                                 12.05. 2022 r.

 

Jedną iskrą wzniecisz pożar, lecz kroplą nie ugasisz pożaru.

straz-pozarna-ruchomy-obrazek-0006Ktoś musi czuwać, żeby inni mogli spać”.

W dniu 12 maja 2022 roku dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w  Wiśniewie odwiedziły 

Komendę  Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

W czasie wizyty strażacy zaprezentowali dzieciom i nauczycielom pojazdy pożarnicze, sprzęt ratowniczy i gaśniczy, dodatkowe wyposażenie specjalistyczne oraz ubrania i sprzęt ochrony osobistej. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda wewnątrz kabina wozu strażackiego, obejrzeć wybrany sprzęt do działań ratowniczo- gaśniczych. W czasie zwiedzania strażnicy dzieci obserwowały pokazowy zjazd strażaków po ześlizgu                i przygotowanie do wyjazdu alarmowego. Dzieci dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą  do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, że ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo. Często narażają  własne życie, by ratować innych  oraz pomagają zwierzętom. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia    i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. Wiele radości przyniosły  przedszkolakom zabawy z wodą oraz wyczarowana przez strażaków specjalnie dla dzieci tęcza, która zachwyciła wszystkie dzieci. 

 

                                 13.04. 2022 r.

 

ODWIEDZINY ZAJĄCZKA

Z WIELKANOCNEJ ŁĄKI

W środę 13 kwietnia 2022 roku tuż przed świętami wielkanocnymi nasze przedszkole odwiedził wielkanocny zajączek. Przykicał do dzieci z listem i słodkimi niespodziankami.

W sali czekał na dzieci list od Zajączka z Wielkanocnej Łąki z zaproszeniem do wspólnej zabawy oraz odwiedzenia go w lesie. Po wspólnym wielkanocnym śniadaniu i podzieleniu się jajeczkiem przedszkolaki wyszły do ogrodu szukać czekoladowych jajeczek. W ogrodzie dzieci  zobaczyły jeszcze przez chwilę oddalającego się zajączka, pomachały mu na pożegnanie i ochoczo zabrały się do poszukiwania  sprytnie ukrytych czekoladowych niespodzianek. Po powrocie do sali jajeczka zostały sprawiedliwie podzielone i zabrane przez dzieci do domu.

Zajączek obiecał, że jeśli dzieci będą grzeczne za rok znów je odwiedzi.

 

 

 

                                 15.02. 2022 r.

 

BAL KARNAWAŁOWY

bal

6ZbJ„ W karnawale same bale

dzieci bawią się wspaniale”

W Szkole Podstawowej w Wiśniewie również nie mogło być inaczej.

15 lutego 2022 roku już od rana w naszych oddziałach przedszkolnych  pojawiały się kolorowe postacie. Na czas zabawy dziewczynki zamieniły się w księżniczki, kotki, myszki, wróżki, a chłopcy w policjantów, piratów i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę w rytmie utworów instrumentalnych i wokalnych uatrakcyjniały liczne zabawy i konkursy. Motywem przewodnim wspólnej zabawy były walentynki więc  dekoracja sali balowej, konkursy i zabawy nawiązywały do tego radosnego święta. Na sali  podczas pląsów było bardzo serduszkowo i kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem maszerowały na obiad.

Bal dostarczył dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w ich pamięci.

 

 

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.