godlo1
        

 ue11  

LICZNIK ODWIEDZIN

Do końca roku szkolnego pozostało:

Najbliższe święta:***Przemoc domowa - zakładka psycholog*** WNIOSKI, HARMONOGRAM REKRUTACJI DO KLASY 1 i ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH- zakładka Przedszkole/Rekrutacja***Dzień Bezpiecznego Internetu ***Mistrz Matematyki - konkurs Matematyczny Kangur - informacje w zakładce Matematyka /Informatyka *** Procedury obowiązujące w szkole w czasie reżimu sanitarnego - zakładka ,,Ogłoszenia 2020/2021" ***

GALERIA

 

                                 15.02. 2022 r.

 

BAL KARNAWAŁOWY

bal

6ZbJ„ W karnawale same bale

dzieci bawią się wspaniale”

W Szkole Podstawowej w Wiśniewie również nie mogło być inaczej.

15 lutego 2022 roku już od rana w naszych oddziałach przedszkolnych  pojawiały się kolorowe postacie. Na czas zabawy dziewczynki zamieniły się w księżniczki, kotki, myszki, wróżki, a chłopcy w policjantów, piratów i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę w rytmie utworów instrumentalnych i wokalnych uatrakcyjniały liczne zabawy i konkursy. Motywem przewodnim wspólnej zabawy były walentynki więc  dekoracja sali balowej, konkursy i zabawy nawiązywały do tego radosnego święta. Na sali  podczas pląsów było bardzo serduszkowo i kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem maszerowały na obiad.

Bal dostarczył dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w ich pamięci.

 

 

 

                                 09.12. 2021 r.

 

warsztaty1„CHOINKO PIĘKNA JAK LAS,

CHOINKO ZOSTAŃ WŚRÓD NAS!”

 

 

Z okazji zbliżających się Świąt  Bożego Narodzenia  9 grudnia 2021 r w grupie 3-4 latków  odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci. Maluchy  z pomocą pań  ozdabiały farbami, brokatami, cekinami  drewnianą choinkę  i wyklejały styropianową  bombkę metodą decoupage. Wszystkie dzieci z zapałem przystąpiły do pracy, korzystając z, przygotowanych  materiałów plastycznych . Wykonanie choinki z bombką  dostarczyło przedszkolakom  wiele radości i satysfakcji .

 

 

                                 06.12. 2021 r.

 

MIKOŁAJKI

 

mikolaj balwanek„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa z siwą brodą, spoglądały na drzwi, nasłuchiwały                                                         „Mikołajowego” dzwoneczka.

 Wizyta świętego Mikołaja, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Tuż  po śniadaniu  zawitał do naszej grupy. Maluchy  pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Wszelkie niepewne odczucia przysnęły jak bańka mydlana kiedy tylko Mikołaj przekroczył próg naszej sali. Na twarzach wszystkich dzieci zagościł promienny uśmiech, maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, chwaliły się, że są „ bardzo grzeczne”. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent, zrobił sobie z przedszkolakami pamiątkowe zdjęcie i wyruszył w dalszą  podróż. Następne odwiedziny dopiero za rok a my już nie możemy się ich doczekać .

 

                                 30.11. 2021 r.

 

500538c34d976341812b25582e486810HOKUS-POKUS,                        CZARY-MARY,
NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY...

W grupie 3-4 latków 30 listopada 2021 roku, odbyły się zajęcia, które miały na celu rozbudzenie w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Wszystkie dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych zabawach i wróżbach, w których  z przymrużeniem oka mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Zapanowała magiczna atmosfera. Dla dzieci wróżby andrzejkowe  były ogromną frajdą i dużą niespodzianką. Nie zabrakło  ustawiania bucików,  wróżenia za pomocą wirującej butelki oraz lania wosku przez „zaczarowany klucz”.

 

 

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.