godlo1
        

 ue11  

LICZNIK ODWIEDZIN

Do końca roku szkolnego pozostało:

Najbliższe święta:***XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - informacje w zakładce Matematyka /Informatyka ***     

KONKURSY

KONKUR PLASTYCZNO – LITERACKI

„DZIWNY ROK”

 

W Konkursie Plastyczno – Literackim „Dziwny rok” wzięła udział tylko jedna uczennica naszej Szkoły – Martyna Wojciechowska z klasy 4. Nie mogliśmy wysłać Jej pracy, ponieważ wymogiem był udział większej liczby uczestników. Martyna została nagrodzona oceną celującą z języka polskiego, a ponieważ praca jest bardzo ciekawa, postanowiliśmy, że warto ją upublicznić.

Oto rok 2020 oczami dziesięciolatki:

Od 1 stycznia 2020r na świecie dzieją się dziwne rzeczy - najpierw pożary w Australii, potem pandemia covid-19, protesty LGBT i strajki kobiet, wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych i Polsce.

Rok 2020 to też czas wielkich odkryć np. nowych dziwnych gatunków zwierząt podwodnych, a także samego koronawirusa. A to co w roku 2019 było nam nieznane, teraz jest codziennością i stylem życia np.: noszenie maseczek, zdalne nauczanie i wiele, wiele więcej.

Sam rok 2020 jest klęską dla całego świata, nowe śmiertelne wirusy zaczynają atakować świat a niebezpieczne gatunki stanowią coraz większe zagrożenie dla ludności.

Zaś samo zdalne nauczanie robi się coraz bardziej problematyczne - ciągłe przeciążenia systemu i zawieszanie się Internetu, duże ilości zadań domowych i problemy z ich odsyłaniem.

Problemem ludzi jest też ciągłe siedzenie w domu i brak rozrywek poza nim, a także długie godziny nad pracą i nauką zdalną, która wpływa negatywnie na nasze zdrowie i samo poczucie.

Ale rok 2020 nie jest tak bardzo zły właśnie w nim powróciła akcja hot sixteen Chelenge i dużo tego typu zrzutek.

Aktualnie świat ma w połowie opracowaną szczepionkę na covid-19, którą najprawdopodobniej będziemy musieli zażywać co 3 lata.

W   Internecie krąży pewna teoria, że w każdej dwudziestce musi być coś niedobrego i tak faktycznie jest: w roku 1720 epidemia dżumy, w 1820 cholery, w 1920 hiszpanki a w roku 2020 koronawirus.

Gdybym miała ocenić rok 2020 w skali od 1 do 10, oceniłabym go na 4.

 

 spis

 

 

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.